Xhelal Sveçla thotë se fituan pa balotazh, uron qytetarët e Podujevës

Aktuale

Xhelal Sveçla thotë se fituan pa balotazh, uron qytetarët e Podujevës

Nga: A.Z Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 19:35
Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçlës së VV-së i kanë mjaftuar pak minuta nga mbyllja e vendvotimeve për të shpallur fitoren në zgjedhje.

Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Sveçla uroi qytetarët për fitoren.

“Të dashur qytetarë të Podujevës, URIME!”, shkroi ai.

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimit në Podujevë ku u votua për kryetar të komunës. Shpejtim Bulliqi ishte kandidat i VV’së për kryetar.

Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deri në orën 15:00 të drejtën për të votuar e kanë shfrytëzuar 26 mijë e 87 qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat