Isa Mustafa mbledh kryesinë, diskutohet emri për kandidat për kryeministër

Aktuale

Isa Mustafa mbledh kryesinë, diskutohet emri për kandidat për kryeministër

Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 14:21
Lidhja Demokratike e Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbledh nesër kryesinë për të vendosur kandidatin që do të përfaqësoj këtë parti në zgjedhje.

Burime brenda LDK-së kanë thënë se  mbledhja do të filloj në orën 10:00.

Deri tani dy emra që janë përfolur janë Lufti Haziri dhe Kujtim Shala, të dy janë nënkryetar të partisë.

Në këtë mbledhje do te diskutohet edhe lista për kandidatë të deputetëve brenda LDK-së.

Kujtojmë se deri me tani vetëm PDK e ka zyrtarizuar emrin e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat