Këta janë kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë

Aktuale

Këta janë kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë

Më: 13 janar 2021 Në ora: 19:12
Vetëvendosje

Tre kandidatë për deputetë do të jetë nga Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë.

Burime të medias mësojnë se Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu janë kandidatët që janë votuar për t’u futur në garë për Kuvendin e Kosovës.

“Haziri ka marrë 85 vota në Këshillin e Përgjithshëm, Bogujevci 78 dhe Lahu 60”, kanë bërë të ditur burime të medias.

Kosova do të mbajë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 14 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat