Korab Sejdiu në asnjë listë, kërkon vlerësim të partive

Aktuale

Korab Sejdiu në asnjë listë, kërkon vlerësim të partive

Më: 16 janar 2021 Në ora: 21:08
Korab Sejdiu

Ish-deputeti Korab Sejdiu përmes një shkrimi në llogarinë e tij ka kërkuar vlerësimin e listave të partive politike me kandidatët për deputetë.

KQZ’ja ka konfirmuar se 28 parti kanë dorëzuar tashmë listat me kandidatët për deputetë, por Korab Sejdiu ka vendosur që këto zgjedhje të qëndrojë larg kësaj gare.

Ish-deputeti ka pyetur qytetarët se çfarë mendojnë për listat për deputetë.

"Çka po mendoni për listat për deputetë?", pyeti Sejdiu në Facebook.

Ndryshime pak më të theksuara se partitë e tjera ka pasur Lëvizja Vetëvendosje ku menjëherë pas Kurtit e ka vendosur Vjosa Osmanin. Rrjedhimisht, Glauk Konjufca mban numrin 3.

Ndërsa befasi e ditës ka qenë Vasfije Krasniqi si aderim në listën e Vetëvendosjes. Gjithashtu edhe babai i Astrit Deharit, gruaja e Rexhep Selimit dhe gruaja e Adem Mikullovcit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat