Ky është kandidati i PDK-së që nuk mund të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Aktuale

Ky është kandidati i PDK-së që nuk mund të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Më: 20 janar 2021 Në ora: 14:07
PDK

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) bazuar në ligj, në Memorandumin e bashkëpunimit me Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe kërkesën e 18.01.2021, ka përfunduar verifikimin e 1081 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e parakohshme të 14.02.2021.

Pos Vetëvendosjes, LDK-së e AAK-së, edhe PDK ka përfshirë kandidat për deputet që janë dënuar.

Media merr vesh se Argjend Tasholli është “eliminuar” nga gara zgjedhire, për shkak se ka dënim të plotfuqishëm.

Ndryshe, nga VV janë 5 kandidatë që s’kanë të drejtë garimi, derisa nga LDK vetëm një.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat