Hoti: Do ta përkahim fuqishëm turizmin, është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë vendore

Aktuale

Hoti: Do ta përkahim fuqishëm turizmin, është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë vendore

Më: 23 janar 2021 Në ora: 19:38
Avdullah Hoti

Kryeministri, Avdullah Hoti takoi organizatat dhe bizneset që janë udhërrëfyese dhe bartëse të zhvillimit të turizmit malor. Takimi u zhvillua në “Portën Perëndimore”.

“Turizmi është shumë i rëndësishëm për vendin tonë dhe do të përkahim fuqishëm sepse është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë vendore.

Do të hartojmë programe të veçanta që të zhvillohet edhe më shumë ky “Park Nacional”.

Me Marrëveshjen e Uashingtonit, investitorët e huaj janë të gatshëm të investojnë dhe do të bëjmë investime të mëdha që do ta fuqizojnë turizmin malor”, tha kryeministri Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat