Ftesat nga Specialja, Klinaku: Para bankës së akuzës duhet të gjendet pushtuesi serb

Aktuale

Ftesat nga Specialja, Klinaku: Para bankës së akuzës duhet të gjendet pushtuesi serb

Më: 23 janar 2021 Në ora: 23:10
Faton Klinaku

Ushtruesi i detyrës së OVL UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se kohëve të fundit është shpeshtuar ardhja e ftesave nga Gjykata Speciale.

“Qëndrimi jonë si OVL e UÇK-së ka qenë dhe është se nga një gjykatë politike mund të ftohet secili pjesëtar i UÇK-së”.

“Lufta për liri është e drejtë e çdo populli të robëruar dhe nuk ka gjyq që e dënon. Para bankës së akuzës duhet të gjendet pushtuesi serb e jo lufta jonë çlirimtare”, ka shkruar Klinaku në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat