Mediat serbe komentojnë vizitën e Lajҫakut në Kosovë

Aktuale

Mediat serbe komentojnë vizitën e Lajҫakut në Kosovë

Nga: H.O. Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 21:57
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajcak

Mediat serbe kanë komentuar vizitën e nesërme të përfaqësuesit të BE-së, Miroslav Lajҫak në Kosovë.

Në një artikull të publikuar thuhet se Lajҫak do të vizitoj më pas Beogradin, ndërsa nesër do të takohet me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Pas Prishtinës, përfaqësuesi special i BE do të vizitojë Beogradin.

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajcak, do të jetë nesër në Kosovë, ku, ndër të tjera, do të takohet me udhëheqësin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Sipas mediave lokale, Kurti konfirmoi sot se nesër do të takohet me Lajcak.

"Me sa di unë, unë kam një takim me Lajcak në agjendë, kështu që mund të them po", tha Kurti.

Pas Prishtinës, Lajcak do të vizitojë Beogradin më 3 Mars, ku do të takohet me Presidentin Serb Aleksandar Vuçiq./Bota sot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat