27 ish-deputetët që dështuan të fitojnë përsëri besimin e qytetarëve

Aktuale

27 ish-deputetët që dështuan të fitojnë përsëri besimin e qytetarëve

Më: 6 mars 2021 Në ora: 13:33
Ilustrim

KQZ gjatë ditës së djeshme publikoi rezultatet e të gjithë kandidatëve për deputet që morën pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Nga rezultatet e publikuara del që 27 ish-deputet nga legjislatura e fundit nuk kanë arritur të fitojnë përsëri besimin e qytetarëve.

Dy kandidatë të LVV-së, Yllza Hoti dhe Jahja Koka dështuan të bëhen përsëri deputetë.

Kurse nga lista LDK-AKR, 9 ish-deputetë nuk arritën të fitojnë një ulëse në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Më poshtë keni listën e plotë të të gjithë ish-deputetëve që nuk arritën të fitojnë përsëri besimin e qytetarëve.

Po ashtu e keni nga sa vota i kanë marr:

Yllza Hoti 5911

Jahja Kokaj 6490

Duda Balje 2213

Albert Kinolli 649

Fatmir Limaj 17 703

Albulena Balaj 3395

Doruntinë Maloku Kastrati 3522

Ardian Shala 5254

Frashër Demaj 4472

Shkëmb Manaj 6473

Shkëlzen Hajdini 4778

Saranda Musliu 4337

Vlora Limani Hajnuni 3879

Fetah Rudi 3855

Mirlinda Sopi Krasniqi 2765

Evgjeni Thaçi Dragusha 6399

Besa Ismaili 4928

Sejdi Hoxha 7383

Valdete Idrizi 4759

Rasim Selmanaj 5230

Teuta Haxhiu 3649

Haxhi Shala 5007

Gazmend Syla 5430

Ali Berisha 4080

Arbër Tolaj 5807

Shkumbin Demaliaj 5477

Veton Berisha 1452

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat