Emërohen zëvendësministrat në tri ministri, ja kush janë ata

Aktuale

Emërohen zëvendësministrat në tri ministri, ja kush janë ata

Më: 8 prill 2021 Në ora: 17:23
Pamje nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar dy zëvendësministre dhe një zëvendësministër, të cilëve u ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tyre.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Znj. Daulina Osmani, zëvendësministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,
Znj. Dafina Gexha- Bunjaku, zëvendësministre e Shëndetësisë,

Z. Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Deri m ë tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 18 zëvendësministra.

Image
Pamje nga takimi
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat