Dega e LDK-së në Mitrovicë i shpreh ngushëllime familjes së ish-deputetit që vdiq sot

Aktuale

Dega e LDK-së në Mitrovicë i shpreh ngushëllime familjes së ish-deputetit që vdiq sot

Më: 12 prill 2021 Në ora: 08:03
Blerim Baruti

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë i ka shprehur ngushëllime familjes së Blerim Barutit pas lajmit se ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës ka vdekur.

“Me dhembje të thellë i njoftojmë të gjithë qytetarët e Mitrovicës se ka ndërruar jetë Prof. Dr. Blerim Baruti. Profa ishte anëtarë i Kryesisë së Degës dhe anëtar i Kuvendit të Përgjithshëm të LDK-së. LDK, dega në Mitrovicë, shpreh ngushllime për familjen Baruti, miqtë dhe bashkveprimtarët e profës dhe të gjithë atyre që punuan me të. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës prof. Blerim”, shkruhet në njoftim.

Postimi i plotë:

Me dhembje të thellë i njoftojmë të gjithë qytetarët e Mitrovicës se ka ndërruar jetë Prof. Dr. Blerim Baruti.

Profa ishte anëtarë i Kryesisë së Degës dhe anëtar i Kuvendit të Përgjithshëm të LDK-së.

LDK, dega në Mitrovicë, shpreh ngushllime për familjen Baruti, miqtë dhe bashkveprimtarët e profës dhe të gjithë atyre që punuan me të.

Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës prof. Blerim!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat