U tha se Vitia s’nënshkroi kontratën me Pfizer për vaksina, vjen reagimi nga partia e Albin Kurtit

Aktuale

U tha se Vitia s’nënshkroi kontratën me Pfizer për vaksina, vjen reagimi nga partia e Albin Kurtit

Nga: N. H Më: 16 prill 2021 Në ora: 20:23
Albin Kurti dhe Arben Vitia

U raportua se Ministria e Shëndetësisë po vë në rrezik jetën e qytetarëve duke mos siguruar vaksinat.

Në lidhje me këtë një reagim e ka bërë edhe zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka.

Ai gjithë këtë e ka quajtur si hipokrizi, me anë të së cilës po tentohet të shitet në treg si refuzim i ministrit për sigurimin e vaksinave.

Ja shkrimi i tij:

Image
Arlind Manxhuka

Pra, ka shkuar deri në atë pikë hipokrizia sa tentohet të shitet ne treg edhe gjoja refuzimi i ministrit Arben Vitia për vaksinat e reja.

Në lidhje me këto te pavërteta ministri Vitia mban konference për media ne orën 20:45.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat