Musliu-Shoshi në mbështetje të mediave, kërkon të hetohen zyrtarët e involvuar dhe procesi, e jo gazetarët

Aktuale

Musliu-Shoshi në mbështetje të mediave, kërkon të hetohen zyrtarët e involvuar dhe procesi, e jo gazetarët

Më: 17 prill 2021 Në ora: 16:43
Ariana Musliu-Shoshi

Deputetja e Partisë Demokratike e Kosoës, Ariana Musliu-Shoshi, ka reaguar në lidhje me intervistimin e drejtorit të Gazetës Insajderi, Parim Olluri.

Musliu-Shoshi tha se shtylla kurrizore e çdo demokracie është një media e pavarur, profesionale dhe e përgjegjshme.

Ajo bëri thirrje që të hetohen zyrtarët e involvuar dhe procesi, e jo gazetarët.

“Shtylla kurrizore e çdo demokracie është një media e pavarur, profesionale dhe e përgjegjshme (LIGJI NR. 04/L-137 PËR MBROJTJEN E BURIMEVE TË GAZETARISË). Andaj, të hetohen zyrtarët e involvuar dhe procesi, e jo gazetarët.

#VecFillimi”, shtoi ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat