“Padia ndaj Serbisë më e pakta që mund të bëjmë për të rënët për liri”

Aktuale

“Padia ndaj Serbisë më e pakta që mund të bëjmë për të rënët për liri”

Më: 17 prill 2021 Në ora: 21:09
Bekim Jashari

Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari, ka kujtuar të rënët në masakrën e Poklekut dhe Çikatovës.

Këto masakra janë dëshmi e gjenocidit që shteti serb ka bërë mbi popullin tonë.

Jashari thekson se padia ndaj shtetit serb është më e pakta që duhet bërë për t’ia kthyer borxhin të rënëve për liri.

“Padia ndaj shtetit serb është më e pakta që duhet bëra sa më shpejtë për t’ia kthyer borxhin që ia kemi atyre që nuk kursyen as jetën për Lirinë tonë” shkruan Jashari në Facebook.

Postimi i plotë:

Sot, 22 vite pas, kujtojmë e nderojmë të rënët në masakrën e Çikatovës e Poklekut, të cilët u ekzekutuan nga kriminelët serb.

Këto dy masakra si edhe shumë masakra tjera janë dëshmi e gjenocidit që bëri shteti serb mbi popullin tonë, mbi fëmijët, gratë e të moshuarit.

Në anën tjetët janë dëshmi që duhet përdorë për të faktuar e argumentuar krimet që shteti serb bëri në Kosovë.

Padia ndaj shtetit serb është më e pakta që duhet bëra sa më shpejtë për t’ia kthyer borxhin që ia kemi atyre që nuk kursyen as jetën për Lirinë tonë.
Lavdi dëshmorëve e martirëve të Lirisë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat