Presidentja Osmani: Kosova dhe Sllovenia kanë raporte të shkëlqyera

Aktuale

Presidentja Osmani: Kosova dhe Sllovenia kanë raporte të shkëlqyera

Më: 13 maj 2021 Në ora: 21:53
Vjosa Osmani e ka vlerësuar të rëndësishme vizitën e homolgut slloven Borut Pahor

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka vlerësuar të rëndësishme vizitën e homolgut slloven Borut Pahor.

Ajo në profilin e saj ka shkruar: Nga vizita e Presidentit Slloven, Sh.T.Z.Borut Pahor.
 
Kosova dhe Sllovenia kanë raporte të shkëlqyeshme të cilat synojmë t’i përforcojmë edhe më tej.

Integrimi në BE dhe NATO është synim i yni strategjik dhe mirëpresim mbështetjen e Sllovenisë në këtë drejtim, ka shkruar presidentja Vjosa Osmani. 

 

Nga vizita e Presidentit Slloven, Sh.T.Z.Borut Pahor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat