Qeveria ndriçohet me flamurin e LGBT-së, Kurti vjen me mesazh

Aktuale

Qeveria ndriçohet me flamurin e LGBT-së, Kurti vjen me mesazh

Më: 17 maj 2021 Në ora: 23:28
Qeveria ndriçohet me flamurin e LGBT-së

Qeveria e Kosovës është ndriçuar nga flamuri shumëngjyrësh, duke shënuar kështu Ditën Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, postoi një fotografi të ndërtesës së Qeverisë me flamurin shumëngjyrësh, derisa tha se jemi të gjithë barabartë, edhe nëse dallojnë në besim apo orientim.

Ai bëri thirrje që të gjithë të ngriten kundër çdo paragjykimi, jo vetëm në këtë ditë por çdo ditë.

“Në #IDAHOT, në shenjë solidariteti, ndërtesa e qeverisë sonë u ndez në. Diskriminimi na ndan dhe na ndan. Ne mund të ndryshojmë për sa i përket orientimeve dhe besimeve tona, por të gjithë jemi të barabartë. Le të ngrihemi kundër të gjitha llojeve të paragjykimeve, jo vetëm sot, por çdo ditë’’, shkroi Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat