Vizita në Francë, ja për çfarë e siguroi Kurti presidentin Macron

Aktuale

Vizita në Francë, ja për çfarë e siguroi Kurti presidentin Macron

Nga: A.M. Më: 23 qershor 2021 Në ora: 20:18
Pamje nga konferenca

Presidenti francez Emmanuel Macron e ka pritur në një takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Gjatë takimit, ata e mbajtën një konferencë për media, ku Kurti e ka falënderuar për kontributin e dhënë  nga Franca gjatë kohës së luftës.

Ai ka thënë se Kosova ishte populli më i nënvlerësuar në Evropë, shkruan "Bota sot"..

Ai e ka siguruar se është duke i ndjekur nga afër zhvillimet e fundit në që po ndodhin në Bruksel, sidomos me ardhjen e presidenti amerikan dhe bisedat që ka pasur me udhëheqësit e shteteve evropiane.

“Ne besojmë që një situatë e re po krijohet, një situatë e menduar më mirë, me pjesë marrje më të artikular më të drejtpeshuar  dhe më një besim më të lartë. Në një situatë të tillë ne do të kontribuojmë me të gjitha mundësit tona.

 “Kosova do të jetë gjithnjë me aspirata evropiane”, ka thënë Kurti, shkruan "Bota sot".

ë fund, të konferencës, Kryeministri i Kosovës e ka ftuar Macron  që ta vizitojë Kosovën, shkruan "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat