Kurti: Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë është një akt i urrejtjes

Aktuale

Kurti: Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë është një akt i urrejtjes

Më: 7 korrik 2021 Në ora: 23:30
Albin Kurti

Sot Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën që e dënon gjenocidin serb në Srebrenicë.

Pas kësaj, kryeministri Albin Kurti tha se ata që e mohojnë atë duhet të përballen me të kaluarën e tyre.

Postimi i plotë:

Sot parlamenti ynë miratoi një rezolutë që njeh dhe dënon gjenocidin serb në Srebrenicë.

Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë është një akt i urrejtjes. Ata që e mohojnë atë duhet të përballen me të kaluarën e tyre, të marrin përgjegjësi për veprimet e tyre, të kërkojnë falje dhe të tregojnë pendimin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat