Pacolli thotë se vendet e Evropës Juglindore duhet marrin mësim nga falimentimi i termocentralit slloven me qymyr

Aktuale

Pacolli thotë se vendet e Evropës Juglindore duhet marrin mësim nga falimentimi i termocentralit slloven me qymyr

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 14:17
Behgjet Pacolli

I pari i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook ka dhënë një shembull rreth falimentimit të termocentralit në Slloveni.

Pacolli ka treguar që ky duhet të jetë një mësim për vendet e tjera që po bëjnë gabime.

Falimentimi i këtij gjiganti në Slloveni është një mësim i vlefshëm për vendet në Evropë Juglindore.

Të cilat ende po tregojnë shenja për të bërë gabime të ngjashme (si Sllovenia) me projekte të tilla.”, ka shkruar Pacolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat