Policia paralajmëron se çfarë iu ndodh nëse përdorni telefonin gjatë vozitjes

Aktuale

Policia paralajmëron se çfarë iu ndodh nëse përdorni telefonin gjatë vozitjes

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 17:59
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka publikuar një video paralajmëruese për të gjithë ngasësit e veturave që përdorin telefonin gjatë vozitjes.

Kjo video sensibilizuese e Policisë së Kosovës, tregon qartë angazhimin e patrullave policore të trafikut me vetura dhe rroba civile, të angazhuara për parandalimin, identifikimin.

Si dhe ndëshkimin e shoferëve që përdorin telefonin gjatë ngasjes së automjeteve.

Për më shumë shiheni të plotë videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat