“Adem Pronto doli i buzëqeshur nga gjykata”/ Analisti reagon ashpër pas vendimit të Apelit për lirimin e Grabovcit

Aktuale

“Adem Pronto doli i buzëqeshur nga gjykata”/ Analisti reagon ashpër pas vendimit të Apelit për lirimin e Grabovcit

Nga: A.M Më: 17 shtator 2021 Në ora: 19:37
Adem Grabovci

Gjykata e Apelit sot vendosi ta lirojë nga akuza ish-deputetin e PDK-së, Adem Grabovci në rastin ‘Pronto’.

Ndaj këtij vendimi të gjykatës, ka reaguar analisti politik, Faton Mehmeti.

Ai përmes një postimi në Facebook u shpreh se Grabovci doli i buzëqeshur nga gjykata, shkaku i pafuqisë së sistemit të drejtësisë për ta dënuar.

“Ironikisht Ademi po tallet me shtetin....e dinte vendimin, nëse nuk e ka shkruar vet...këto janë plagët e lëngimit nga klani "Pronto"...kohë e gjatë duhet të shërohen plagët..deri ateherë të qesh Ademi, derisa një ditë drejtësia të jetë drejtësi e vërtetë...!!!”, shkroi Mehmeti, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Adem Pronto doli i buzëqeshur nga gjykata pas vendimit për ta lënë të lirë. Po qeshte me pafuqinë e sistemit të drejtësisë për ta dënuar e qe e ka vet në dorë, ironikisht Ademi po tallet me shtetin....e dinte vendimin, nëse nuk e ka shkruar vet...këto janë plagët e lëngimit nga klani "Pronto"...kohë e gjatë duhet të shërohen plagët..deri ateherë të qesh Ademi, derisa një ditë drejtësia të jetë drejtësi e vërtetë...!!!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat