Kaq persona kanë të drejtë vote të dielën

Aktuale

Kaq persona kanë të drejtë vote të dielën

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:22
Foto ilustrim

Në zgjedhjet lokale që mbahen këtë të diel të drejtë vote kanë 1 milion e 885 mijë e 448 qytetarë.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve krijon listën votuese në bazë të të dhënave të Regjistrit Civil të Kosovës.

Pasi që KQZ pranon të dhënat nga Regjistri Civil, atëherë votuesve u përcaktohet qendrat e votimit të votuesve, duke pas parasysh që qytetarët të mund të votojnë sa më afër vendbanimit të tyre.

Teksa ndryshimin e qendrës së votimit qytetarët mund ta bëjnë brenda afateve të caktuara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat