Zgjedhjet lokale, Ambasada amerikane ka një thirrje për qytetarët

Aktuale

Zgjedhjet lokale, Ambasada amerikane ka një thirrje për qytetarët

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 08:32
Ambasada amerikane në Kosovë

Ambasada amerikane në Kosovë u ka bërë thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për votim.

Në postimin e bërë nga Ambasada amerikane thuhet se kryetarët e komunave kanë rëndësi.

“Vendimet e tyre – pavarësisht nëse i jepni përparësi shkollave, punimeve në rrugë, transportit publik, grumbullimit të plehrave ose projekte të tjera, ndikojnë në cilësinë e jetës tuaj çdo ditë. Mos e humbisni rastin tuaj për të bërë të njohur zërin tuaj”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, sot në të gjithë Kosovën është duke u votuar për kryetarët e komunave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat