Thaçi: Po e sakrifikon Kosovën, BE të përjashtohet nga procesi i dialogut me Serbinë

Aktuale

Thaçi: Po e sakrifikon Kosovën, BE të përjashtohet nga procesi i dialogut me Serbinë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 21:53
Jusuf Thaçi

Analisti Jusuf Thaçi thotë se Bashkimi Evropian po e sakrifikon Kosovën për Serbinë për shkak se kjo e fundit është më e fuqishme.

Në këtë aspekt, ai ka propozuar që BE të përjashtohet nga dialogu me Serbinë.

“Unë mendoj se qeveria e Kosovës po të varej prej meje, absolutisht mendoj se është momenti i fundit ku duhet të diskutohet me BE’në dhe të rikonceptohet komplet ose të përjashtohet Bashkimi Europian nga procesi i dialogut Kosovë –Serbi”, tha Thaçi.

“Çka kemi mbërri ne që 10 vjet dialog përmes BE’së, a e kemi zgjidh problemin me Serbinë? A mendoni se kemi me zgjidh në këtë mënyrë diçka”, pyeti Thaçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat