Sondazh online: Kush duhet të jetë kryetar i Podujevës?

Aktuale

Sondazh online: Kush duhet të jetë kryetar i Podujevës?

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 10:01
Ekrem Hyseni dhe Shpejtim Bulliqi

Në mesin e shumë komunave që do të përballen në raundin e dytë të zgjedhjeve, është edhe Komuna e Podujevës.

Atje LVV dhe LDK kanë shkuar në balotazh.

Kandidati i LDK-së, Ekrem Hyseni ka grumbulluar 16 mijë e 451 vota, kurse kandidati LVV-së, Shpejtim Bulliqi ka marrë 16 mijë e 338 vota, me gjithsej 113 vota diferencë.

Përmes këtij sondazhi mund të votoni se cili duhet të jetë kryetar i Podujevës.

Sondazhi është bërë në faqen online "strawpoll.com", ku është një ndër faqet më të sakta të sondazheve në të cilën nuk mund të ketë manipulime dhe çdo votues mund të votojë vetëm një herë, e jo më shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat