Publikohet raporti 24 orësh me Covid-19, kaq raste të reja u regjistruan

Aktuale

Publikohet raporti 24 orësh me Covid-19, kaq raste të reja u regjistruan

Nga: A.ZH Më: 24 tetor 2021 Në ora: 14:52
QKUK

Edhe gjatë ditës së sotme, nuk është shënuar asnjë viktimë nga Koronavirusi në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar vetëm 13 raste të reja pozitive.

Ndërsa, janë shëruar 21 persona, përcjell Bota sot.

Njoftimi i MSH:

24 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.283 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 21 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.205.

Në total numri i rasteve aktive është 456.

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KËTU

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat