Numërohen mbi 800 vota të diasporës në Junik, LDK dhe AAK shkojnë në balotazh

Aktuale

Numërohen mbi 800 vota të diasporës në Junik, LDK dhe AAK shkojnë në balotazh

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 19:05
Ilustrim

Janë numëruar votat e mërgatës edhe në komunën e Junikut, ku rezultati nuk ka ndryshuar dhe LDK e AAK do të shkojnë në balotazh.

As me 446 vota të diasporës, Ruzhi Shehu i LDK-së nuk po arrijë të dalë si kandidati për kryetar më i votuar në Komunën e Junikut.

Me këto vota, në total Shehu ka 1297 vota. Ndërkohë, Agron Kuçi i AAK-së vazhdon të kryesojë listën me 330 vota mori nga diaspora, që në total ka 1392 vota.

Nga votat e ardhura me postë, 61 shkojnë për VV-në dhe asnjë për PDK-në

1.AAK / 1062+330=1392

2.LDK / 851+446=1297

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat