Ja kush po prin nga numërimi i votave me kusht në Fushë Kosovë

Aktuale

Ja kush po prin nga numërimi i votave me kusht në Fushë Kosovë

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 21:30
Rezultati KQZ

KQZ ka publikuar sonte rezultatet e votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për Fushë Kosovë.

Burim Berisha nga LDK-ja ka marrë 103 vota, ndërsa Enver Bajçinca nga Lëvizja Vetëvendosje 71.

Rrahim Tërnva nga PDK-ja ka marrë 53 vota, ndërsa Hasan Ismajli i AAK-së ka marrë nëntë vota.

Sipas rezultateve preliminare Burim Berisha prin në komunën e Fushë Kosovës me 49.96 për qind të votave, para Enver Bajçincës me 25.33 për qind.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat