Këto ngjarje do të zhvillohen gjatë ditës së sotme

Aktuale

Këto ngjarje do të zhvillohen gjatë ditës së sotme

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë diskuton rreth çështjeve vijuese nga fushëveprimi i Komisionit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

Komisioni Qendror Zgjedhor shpall rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për kryetarë të komunave. (Objekti i KQZ-së, ora 10:00)

Mbahet Mbledhje Komemorative me rastin e vdekjes së Burbuqe Berisha. (Teatri AAB “Faruk Begolli” në Kolegjin AAB, ora 10:00)

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava pret një delegacioni të lartë nga Mbretëria e Arabisë Saudite, i kryesuar Abdul-Latif bin Abdul-Aziz Al Shejkh, ministër i Çështjeve Fetare në Mbretërinë e Arabisë Saudite. (Selia e Kryesisë së BIK-ut, ora 10:00)

Mbahet Kuvendi Zgjedhor i Lidhjes së Pensionerëve të Kosovës. (Salla e LPK-së, rr. Tringë Ismajli Nr. 49, Prishtinë, ora 10:00)

Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Bordit të RTK-së shqyrton listën e kandidatëve të propozuar për anëtarë të Bordit të RTK-së. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00)

Inaugurohet Qendra e re e të Moshuarve në lagjen Ulpianë. (Mbrapa pompës Exfis, ora 11:00)

Punëtorët e Ferronikelit protestojnë para Qeverisë së Kosovës. (Objekti i Qeverisë, ora 11:30)

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 13:00)

ETEA shënon shtatë vjetorin e themelimit. (Biblioteka “Hivzi Sulejmani” në lagjen “Dardania”, ora 18:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat