Konjufca për sulmin në Gllogjan: Orët janë të gjata për t’i sjellë autorët e këtij krimi para drejtësisë

Aktuale

Konjufca për sulmin në Gllogjan: Orët janë të gjata për t’i sjellë autorët e këtij krimi para drejtësisë

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:43
Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka reaguar pas rastit në Deçan ku janë konfirmuar tre të vrarë, dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Konjufca i bëri thirrje organeve të drejtësisë që sa më parë t’i zbulojnë autorët e këtij krimi, duke thënë se orët janë të gjata.

“I nxis organet e rendit që sa më parë të zbulojnë autorët e këtij krimi të rëndë dhe t’i sjellin ata para drejtësisë. Orët janë të gjata”, ka shkruar Konjufca.

Konjufca tha se bashkëndjejnë me familjarët e viktimave nga kjo ngjarje me përmasa kriminale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat