“Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie”, reagon Rama pas aktit terrorist në Deçan

Aktuale

“Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie”, reagon Rama pas aktit terrorist në Deçan

Nga: A.M. Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:58
Edi Rama.

Pas ngjarjes tronditëse në Gllogjan të Deçanit ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Rama tha se ky rast meriton ndëshkim ekstrem të drejtësisë.

Gjithashtu, kryeministri shqiptar shprehu ngushëllime familjarëve të viktimave.

“Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie që meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë, na kanë brengosur të gjithëve. Ngushëllime vëllazërore familjeve të goditura në zemër nga humbja absurde. Kurajo e mbështetje institucioneve të Kosovës në këtë moment sfidues”, deklaroi Rama, përcjell “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat