Trupat e të vrarëve në Deçan largohen nga spitali i Pejës

Aktuale

Trupat e të vrarëve në Deçan largohen nga spitali i Pejës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:12
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kufomat e viktimave që vdiqën në tragjedinë në Gllogjan të Deçanit janë larguar nga Spitali i Pejës pak minuta më parë.

Në pamjet e publikuara shihet se si mjekët largojnë kufomat.

Kujtojmë se nga kjo tragjedi mbetën të vdekur dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi ka deklaruar se rreth orës 19 policia është njoftuar se ka të shtëna drejt një autobusi në fshatin Gllogjan.

“Tetë persona kanë qenë, do të thotë autobusi ka qarkullu nga Gjsakova në Deçan dhe në fshatin Glloxhan, mirëpo një numër i nxënësve kanë ndaluar në fshatra të tjera".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat