Sulmi në Deçan, Borrell: I tmerruar nga sulmi, përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Aktuale

Sulmi në Deçan, Borrell: I tmerruar nga sulmi, përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 10:11
Josep Borrell

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka reaguar sot pas rastit tragjik të së premtes në Gllogjan të Deçanit, ku u vranë tre persona në autobus, në mesin e të cilëve dy nxënës.

Borrell në një postim në Twitter shkruan se bashkëndjen me familjet e viktimave, ndërsa ka thënë se përgjegjësit duhet të gjenden dhe të sillen para drejtësisë për këtë krim të tmerrshëm.

“I tmerruar nga sulmi i tmerrshëm në Gjakovë. Bashkëndjej me familjet e viktimave tyre, ndërsa përgjegjësit duhet të gjenden dhe të sillen para drejtësisë për këtë krim të tmerrshëm.

Jam bashkë me qytetarët e Kosovës në këto momente të dhimbshme. Ne do të vazhdojmë të punojmë për pajtimin në Ballkanin Perëndimor”, shkruan Borrell. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat