Haradinaj: Genta e Ledioni u prehshin në paqe, drejtësia të vendoset sa më shpejt!

Aktuale

Haradinaj: Genta e Ledioni u prehshin në paqe, drejtësia të vendoset sa më shpejt!

Nga: M.L. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:45
Foto nga ceremonia e varimit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj publikoi një fotografi nga ceremonia e vrrimit të Ledion Hamzaj e Genta Mustafaj, që u vranë në sulmin ndodhi të premtën ndaj një autobusi me udhëtarë në Gllogjan.

Haradinaj në Facebook shkroi se drejtësia për këtë rast duhet të vendoset sa më shpejt.

Postimi i plotë:

Sot në lamtumirën e fundit për të dashurit tonë, pranë familjeve Mustafaj e Hamzaj.

Po ashtu, ngushëllojmë edhe familjen Gjoka, për të birin e tyre Ganiun.

Dhembja është e përbashkët e drejtësia të vendoset sa më shpejt. Siguri duhet të ketë për secilin qytetar të vendit, që asnjëherë të mos përsëriten ngjarje të tilla.

Faleminderit secilit për pjesëmarrje. Genta e Ledioni u prehshin në paqe!

RH

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat