Ministrja Gërvalla zbulon emrin e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri

Aktuale

Ministrja Gërvalla zbulon emrin e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 23:48
Donika Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka folur për ambasadorin e Kosovës në Tiranë.

Gërvalla në dpt te Fidani në T7 ka thënë se në Tiranë është akredituar ambassador, Skender Durmishi.

Gërvalla u shpreh e bindur se Durmishi do të na bëjë nder atje ku thotë se “jo gjithmonë ka pasur përfaqësim të mirë".

“Në Tiranë në ndërkohë është akredituar, kemi ambasadorin jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë, quhet Skender Durmishi. Është ambasador i karrierës, është shquar në ambasada të Republikës së Kosovës në shtete të ndryshme në ndërkohë ka shkuar para shumë javësh në Tiranë. Kur kam bërë vizitën dy palëshe në Shqipëri jam shoqëruar nga Durimishi. Jam e bindur se ambasadori Durmishi do të na bëjë nder në atë vend i cili jo gjithmonë ka pasur përfaqësim të mirë”, tha Gërvalla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat