Rrahman Rama jep dorëheqje, komandanti i ri i FSK-së vjen nga familja Jashari

Aktuale

Rrahman Rama jep dorëheqje, komandanti i ri i FSK-së vjen nga familja Jashari

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 10:21
Rrahman Rama

Gjenerallejntënant Rrahman Rama ka dhënë dorëheqje nga posti i komandantit të Forcës së Sigurisë të Kosovës.

Burimet bëjnë të ditur se Rama ka dorëzuar dorëheqjen në presidencë.

Burimet bëjnë të ditur se pasuesi i Ramës do të jetë Bashkim Jashari.

Bashkim Jashari është biri i Rifat Jasharit, familjes legjendare nga Prekazi i Skënderajit.

Ai mbanë gradën e gjeneralit në FSK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat