Mehaj: Komandanti i FSK-së, gjeneral Jashari me objektiva të qarta për të ardhmen e FSK-së

Aktuale

Mehaj: Komandanti i FSK-së, gjeneral Jashari me objektiva të qarta për të ardhmen e FSK-së

Nga: A.SH Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 14:30
Foto nga takimi

Bashkim Jashari sot u emërua Komandant i FSK-së.

Ai u prit në takim nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

“Gjeneral Jashari na njoftoi me vizionin e tij në procesin e komandim -kontrollit në nivelin operacional dhe së ardhmes së FSK-së”, ka shkruar ai.

Postimi në Facebook:

Komandanti i FSK-së, gjeneral Jashari me objektiva të qarta për të ardhmen e FSK-së.

Sot së bashku me atashen amerikan të mbrojtjes në Kosovë, kolonel Stephen Rose, prita në takimin e parë zyrtar, gjeneral Jasharin, në cilësi të Komandantit të FSK-së.

Me këtë rast, gjeneral Jashari na njoftoi me vizionin e tij në procesin e komandim -kontrollit në nivelin operacional dhe së ardhmes së FSK-së.

Nga ana ime, gjeneral Jasharin e sigurova se do të ketë mbështetjen, bashkëpunimin dhe koordinimin e plotë nga niveli im si Ministër dhe Ministrisë së Mbrojtjes në përgjithësi, në funksion të realizimit të vizionit të përbashkët për FSK-në.

Nga ana e tij, kolonel Rose e uroi dhe i shprehu mbështetjen dhe gatishmërinë e plotë për intensifikimin e bashkëpunimit dhe koordinimit të ndërsjellë në kuadër të partneritetit tonë të ngushtë me SHBA-në, në funksion të zhvillimit dhe avancimit të FSK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat