Të pavaksinuarit mund të hipin në autobus vetëm me testin negativ

Aktuale

Të pavaksinuarit mund të hipin në autobus vetëm me testin negativ

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:13
Foto ilustrim

Qeveria e Kosovës miratoi masat e reja anti-Covid që kanë të bëjnë me ashpërsimin edhe për udhëtim me mjete të transportit publik.

Të gjithë personat që përdorin transportin publik duhet të posedojnë certifikatën e vaksinimit të plotë (me dy doza) kundër Covid19.

Pasagjerët mund të udhëtojnë edhe nëse kanë një dozë vaksine, por me kushtin që të kenë edhe testin RT PCR negativ.

Edhe ata që kanë dëshminë se e kanë kaluar coronavirusin, duhet të kenë së paku një dozë vaksine për të udhëtuar me autobusë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat