Flasin nga kompania “Arditi” për djegien e autobusit në Fushë Kosovë

Aktuale

Flasin nga kompania “Arditi” për djegien e autobusit në Fushë Kosovë

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:10
Autbusi i djegur

Sot në një parking në Fushë Kosovë është djegur një autobus i kompanisë “Arditi Tours”.

Një nga përfaqësuesit e kompanisë ka konfirmuar se autobusi i djegur i përket kësaj kompanie.

Ai tha se nuk ka të lënduar nga ky incident dhe se brenda autobusit nuk ka qenë askush.

Sipas tij, shkaku i zjarrit ende nuk dihet.

“Po është i kompanisë. Nuk e dimë njëherë shkaktarin se pse ka ndodhur. Brenda nuk ka qenë askush dhe nuk ka të lënduar”, ka thënë një përfaqësues i kësaj kompanie.

Media ka provuar të kontaktojë edhe me zyrtarë për informim në Policinë e Kosovës, por të njëjtit deri në momentin e publikimit të këtij teksti nuk kanë kthyer përgjigje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat