Komunat me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Komunat me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 10:51
Pamje nga QKUK

Prishtina prinë me numrin më të madh të rasteve me COVID-19 në Kosovë.

66 raste janë aktive me këtë virus në Prishtinë.

Kështu bëhet e ditur në të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Vendi i dytë me më së shumti raste aktive është Ferizaj.

Ky qytet ka 45 raste aktive.

I treti me më së shumti raste aktive është Gjilani me 22.

Prizreni ka 21 raste aktive ndërsa Klina 19.

Image
Të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat