Kurtishaj takohet me Durmishin, bisedojnë për problemet e transportit rrugor

Aktuale

Kurtishaj takohet me Durmishin, bisedojnë për problemet e transportit rrugor

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 09:36
Pamje nga takimi

Kryetari i Shoqatës së Transportit Rrugor, Ruzhdi Kurtishaj është takuar me zv.ministrin e Infrastrukturës Hysen Durmishi ku është biseduar për problemet në sektorin e transportit rrugor të udhëtarëve me autobusë.

Po ashtu në takim është thënë se presin nga grupet parlamentare takim për të kërkuar përkrahjen financiare për këtë sektor.

Postimi i plotë:

Para pak qastesh perfundoj takimi ne mes te Shoqatës së tranportit rrugor të udhëtarve dhe zv. Ministrit të Infrastrukturës z. Hysen Durmishi për problemet në sektorin e transportit rrugor të udhëtarve me autobusë.

Gjithashtu në bazë të shkresave dërguar grupeve parlamentare në Kuvendin e Republikës së Kosovës, presim sa më parë takim për të kërkuar perkrahjen konkrete financiare për këtë sektor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat