Vdes veterani i Koshares dhe zyrtari i LDK-së në Gjermani

Aktuale

Vdes veterani i Koshares dhe zyrtari i LDK-së në Gjermani

Nga: A.SH Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:14
Isuf Qetaj

Ka vdekur ish-luftëtari i Koshares, Isuf Qetaj.

Ai ishte edhe anëtar i kryesisë së degës së LDK-së në Gjermani.

Për këtë ka njoftuar kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Osman Ferizi, përcjell “Bota sot”.

LAJM MORTOR

“Njoftojmë gjithë bashkatdhetarët në Gjermani e Mërgatë se sot u nda nga ne veprimtari, anëtari i kryesisë së LDK-së Dega në Gjermani, ish-luftëtari i Koshares - ISUF DEMË QETAJ, familjes Qetaj, shokëve, veprimtarëve, istogasve ju shprehi ngushëllimet e thella nga zemra! LDK-së dhe Mërgatës humbi një aktivist të devotshëm.

Shpirti i tij pushoftë në parajsë!

Kryesia e Degës, nëndegët, anëtarësia e LDK-së në Gjermani. 08.12.2021”

Pas vdekjes së tij kanë reaguar komandantë të luftës në Koshare, bashkëluftëtarë e miq.

Ish-komandanti i Brigadës 138 në Koshare, Rrustem Berisha ka shprehur ngushëllime për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij, Isuf Qetaj.

“Vlerat tua do t’i kujtojmë me krenari”, ka thënë ai.

"Me pikëllim të madh dhe të rëndë e mora lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit tonë Isuf Qetaj.

Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen, farefisin dhe bashkëluftëtarët e Koshares.

Vlerat tua do t’i kujtojmë me krenari.

Shpirti yt pushoftë në paqe Isuf!”, ka shkruar Berisha.

Po ashtu Besnik Kada, veteran i Koshares, mik i Isufi Qetajt ka shprehur dhimbjen për të, duke thënë se tash do të pushojë i qetë në paqen e pasosun në Dardaninë që aq shumë e deshe.

“Lamtumirë Hero Isuf Qetaj!

Na këpute shpirtin dhe na mërzite shumë Trim i Koshares! Pusho i qetë në paqen e pasosun në Dardaninë që aq shumë e deshe.”

Pas këtij lajmi të hidhur ka reaguar edhe ish-deputeti i LDK-së, Fetah Rudi i cili ka thënë ky është një lajm i rëndë.

Ai ka ngritur lartë figurën e tij duke thënë se ishte luftëtar trim dhe aktivist i palodhshëm i LDK-së.

“Pusho i qetë o trimi i Koshares, e aktivisti i palodhshëm i LDK-së, Isuf Qetaj. I rëndë lajmi për vdekjen tënde. Zoti e bekoftë shpirtin tënd fisnik. Ngushëllime familjes Qetaj!”

Edhe bashkëluftëtari i tij, Xhafer Shabani, ka shprehur ngushëllime duke thënë se ky lajm i trishtoi të gjithë ata që e patën bashkëluftëtar, mik e shok.

“Lajmi i hidhur për vdekjen tënde, o Isuf Qetaj, o trimi i Brigadës 138 Agim Ramadani, Legjenda e Togës së Mortajave 82 mm-she, Breshëri 1, na trishtoi të gjithë neve që të patëm bashkëluftëtar, mik e shok. Në emrin tim personal dhe në emrin e të gjithë bashkëluftëtarëve të Togës së Mortajave 82 mm -she Breshëri 1, familje së madhe Qetaj, të gjithë bashkëluftëtarëve të Brigadës 138 dhe të gjithë atyre që ndjejnë dhimbje për ty, ngushëllimet më të sinqerta. Qofsh banorë i përhershëm në Kopshtin e Parajsës”, shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat