“Lista e zezë” e SHBA-së/ Reagon familja e Haki Imerit: Edhe në Kosovë ka figura politike...

Aktuale

“Lista e zezë” e SHBA-së/ Reagon familja e Haki Imerit: Edhe në Kosovë ka figura politike...

Nga: N. Sh. Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 20:13
Veprimtari i vrarë i LDK-së, Haki imeri

Millan Radoiçiq, Zvonko Vesellinoviq dhe disa persona të tjerë, të gjithë serbë nga Kosova, janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit të SHBA-së më 8 dhjetor.

Ky lajm nuk është pritur mirë nga serbët duke përfshirë këtu edhe presidentin Aleksandër Vuçiq.

Pas këtij lajmi ka reaguar edhe familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit.

Kjo familje përmes një postimi në facebook, kërkojnë që “Lista e zezë” e SHBA-së, të kthehet edhe në Kosovë.

Siaps tyre, në Kosovë ka shuëm figura politike që janë të involvuar në krim të organizaur.

Reagimi i plotë:

Urojmë dhe besojmë që kjo lista e zezë amerikane të na rikthehet edhe në Kosovë......

Në Kosovë ka mjaftë figura politike që janë të involvuar në krim të organizuar në të gjitha format.

Besojmë fuqishëm që Amerika nuk e lenë këtë vend pa e kthye mbarë.

-Çka ish kanë interesant këta 'proamerikanet' me qenë në listën e zezë🤭

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat