Maliqi: Vendimi i SHBA-së për sanksione ndaj Zvonko Veselinoviçit po përmend bashkëpunim korruptiv me politikanë të Kosovës

Aktuale

Maliqi: Vendimi i SHBA-së për sanksione ndaj Zvonko Veselinoviçit po përmend bashkëpunim korruptiv me politikanë të Kosovës

Nga: N. Sh. Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 20:51
Zvonko Veselinoviç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur disa grupe kriminale që kanë vepruar në veri të Kosovës në listën e zezë të tyre.

Në këtë listë të zezë janë edhe Zvonko Veselinoviç dhe Millan Radojçiq.

Analisti politik, Agon Maliqi thekson se në vendimin e SHBA-së për sanksione ndaj Zvonko Veselinoviçit, përmend raste të bashkëpunimit me zyrtarë dhe politikanë të Kosovës për lehtësimin e kontrabandës.

Maliqi shkruan në facebook, se bëhet fjalë për vitin 2017, 2019 dhe në periudhën e taksës 100%.

Postimi i plotë:

Vendimi i SHBA për sanksione ndaj Zvonko Veselinoviç mes tjerash po përmend raste specifike të bashkëpunimit korruptiv me zyrtarë dhe politikanë të Kosovës për lehtësimin e kontrabandës - më konkretisht "rastin e fundit të vitit 2017" dhe "rastin e fillimit të vitit 2019".

Rasti i dytë përkon me periudhën e taksës 100% e cila na u shit si mbrojtje e sovranitetit.

Ndoshta në sanksionet e radhës e kuptojmë se për cilët patriotë bëhet fjalë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat