Muharremaj viziton policin që u ther me thikë gjatë kryerjes së detyrës

Aktuale

Muharremaj viziton policin që u ther me thikë gjatë kryerjes së detyrës

Më: 11 janar 2022 Në ora: 07:35
Foto nga takimi

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka vizituar Milaim Gashin, zyrtarin policor që ishte therur përderisa ishte në detyrë.

Muharremaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Gashi gradualisht është duke u shëruar, ndërkaq shtoi se punën e policëve në shërbim të qytetarëve do ta vlerësojë gjithmonë.

“Polici Milaim Gashi gradualisht po shërohet. Punën e tyre në shërbim të qytetarëve do ta vlerësojmë gjithmonë. Jemi krenar me Policinë e Kosovës”, ka shkruar Muharremaj në Facebook.

Polici Gashi ishte sulmuar nga një person derisa ishte duke intervenuar në një rast të dhunës në familje, ku i dyshuari nuk kishte respektuar urdhrin e policisë dhe kishte sulmuar zyrtarët policorë me thikë, me ç’rast Gashi kishte pësuar lëndime në kokë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat