“Duhet me ulë kokën e bishtin dhe me i lanë serbët me votu në Kosovë”/ Naim Miftari i reagon Berat Buzhalës, ia përmend Likovcin

Aktuale

“Duhet me ulë kokën e bishtin dhe me i lanë serbët me votu në Kosovë”/ Naim Miftari i reagon Berat Buzhalës, ia përmend Likovcin

Nga: N. Sh. Më: 14 janar 2022 Në ora: 16:17
Berat Buzhala dhe Naim Miftari

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari ka reaguar ndaj gazetarit Berat Buzhala.

Ishte Buzhala që përmes një postimi në facebook, kërkoi që të lejohet që në Kosovë të votojnë serbët në referendumin e organizuar nga Serbia.

“Qeveria e Kosovës dhe të gjithë torrnokopat që ia mprehin brinat asaj duhet me e ulë kokën, me e ulë bishtin, edhe duhet me i lanë serbët me votu në referendumin e organizuar nga Serbia”, shkroi Buzhala ndër tjera në postimin e tij.

Mirëpo, me këtë nuk po pajtohet Naim Miftari i cili e quan milioner Buzhalën, dhe haver të Veselinoviçit e Radoiçiqit si dhe sekser të Thaçit e Lushtakut.

Miftari në reagimin e tij, ka folur edhe për Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së në Likovc, vend ky ku ishte arrestuar dhe dërguar babai i Buzhalës gjatë luftës në Kosovë.

“Veç edhe Grenelli po mungon me komentu diçka...!

Paska fol ky milioneri, haveri i Zvonko Veselinoviçit e Milan Radoiçiqit, e sekseri i Hashim Thaçit e Samin Lushtakut a?

S’ka faj komandant ‘Bunari’ se veç po e qon në vend amanetin e plakut që thoshte se Serbia është aq e fort sa që edhe 300 vjet do ta mban Kosovën të pushtuar, dhe që gjatë luftës i njëjti edhe pse atë territor ku jetonte e kontrollonte UÇK-ja shkonte i kërkonte ndihmë  SUP-it serb e milicisë serbe, prandaj ishte marr musafir e ishte vet' pak do ditë në Shtabin e Përgjithshëm në Likovc!”, shkruan Miftari në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat