“Duart e zhytura me gjak”/ Edhe familja Imeri përfshihet në debatin për referendumin serb në Kosovë

Aktuale

“Duart e zhytura me gjak”/ Edhe familja Imeri përfshihet në debatin për referendumin serb në Kosovë

Nga: N. Sh. Më: 14 janar 2022 Në ora: 17:12
Haki Imeri

Qeveria, Presidenca dhe Kuvendi i Kosovës, e kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët për takimin që kanë pasur sot me QUINT-in për çështjen e mbajtjes së referendumit serb në territorin e Kosovës.

Në komunikatë shkruhet se krerët e shtetit mbesin të qëndrimit se referendum nuk duhet të lejohet të mbahet fizikisht dhe se kjo do të përbënte shkelje të integritetit të Republikës së Kosovës.

E për këtë ka reaguar familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit.

Kjo familje përmes një postimi në facebook, thotë se e mbështesin fuqishëm këtë deklaratë të institucioneve të Kosovës.

“Institucionet e Kosovës duhet të punojnë në interes të qytetarit dhe mbi të gjitha në interes të Kosovës.

Kosovën tani e drejtojnë liderë të cilët nuk mund të indimidohen as shantazhohen, sepse nuk i kanë duart e zhytura  me gjak, zhvatje ose korrupsion.

- mbështesim fuqishëm deklaratën e institucioneve tona në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës”, shkruan familja Imeri në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat