“M’vjen keq që po i fus hundët n’kurvllëkun e partive!”/ Çun Lajçi reagon ashpër ndaj PDK-së dhe Driton Selmanajt

Aktuale

“M’vjen keq që po i fus hundët n’kurvllëkun e partive!”/ Çun Lajçi reagon ashpër ndaj PDK-së dhe Driton Selmanajt

Nga: A.M. Më: 16 janar 2022 Në ora: 14:16
Çun Lajçi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar ashpër ndaj Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe deputetit të LDK-së Driton Selmanajt, për mos përkrahjen e rezolutës për ndalimin e referendumit serb.

Lajçi në një postim në Facebook i parashtroi dy pyetje Selmanajt, derisa tregoi se PDK-ja nuk e mbështeti kryeministrin Kurti.

“M’vjen keq që po i fus hundët n’kurvnillëkun e partive, por ju kurr s’guxuet me ia pre Serbisë kërthizën!

Kështu keni thanë që 10 vite: Hajt le t’votojnë edhe sivjet!”, deklaroi Lajçi, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Dy pyetje

Driton

Ti shkove në mbledhje, por nuk e mbështete rezolutën për mos referendumin e Sërbisë n’shtetin tand?

Pse?

Nga kush u frigove?

A po kujtofte se do të dështoi Albini e deshte me mbetë mik me listën serbe: Unë s’votova, e patë?!

Kurse ju PD- kyja që thatë e mbështesim qëllimin por s’marrim pjesë në kuvend, a kujtoftët se ky asht qyqan e deshtët me lanë vetëm e pastaj me thanë: Ja ky që s’guxon me vu firma, si komandantët tonë!

M’vjen keq që po i fus hundët n’kurvnillëkun e partive, por ju kurr s’guxuet me ia pre Serbisë kërthizën!

Kështu keni thanë që 10 vite: Hajt le t’votojnë edhe sivjet!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat