​Kurti viziton familjen e Kadri Zekës

Aktuale

​Kurti viziton familjen e Kadri Zekës

Më: 17 janar 2022 Në ora: 23:53
Foto nga vizita

I shoqëruar nga kryetari i Gjilanit Alban Hyseni dhe deputeti Hydajet Hyseni, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar sonte familjen e veprimtarit të çështjes kombëtare Kadri Zeka.

Aty u mirëprit dhe bashkëbisedoi me Shaip Zekën, vëllain e heroit Kadri Zeka.

Gjatë ditës Kurti ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore të Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës me rastin e 40-vjetorit të vrasjes së tyre.

Po ashtu, ka marrë pjesë edhe në "Akademinë e Flakës", kushtuar jetës dhe veprës së Kadri Zekës, Jusuf e Bardhosh Gërvallës, si dhe Nuhi Berishës, Rexhep Malajt, Zija Shemsiut e veprimtarëve tjerë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat