U kërcënua nga Gjergj Dedaj, ja çfarë thotë presidentja Vjosa Osmani

Aktuale

U kërcënua nga Gjergj Dedaj, ja çfarë thotë presidentja Vjosa Osmani

Më: 18 janar 2022 Në ora: 21:54
Vjosa Osmani

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut.

Rrethohet nga pesë truproje.

Mirëpo siguria e Presidentes së Kosovës siç duket është cenuar së fundmi.

Vjosa Osmani për T7 thotë se me rastin e deklaratës së ish ambasadorit të Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Degajt, tash po merret Policia e Kosovës.

E se po merren organet kompetente me këtë rast e ka konfirmuar edhe këshilltari për media i presidentes Osmani.

Por, ky denoncim nuk po i bën përshtypje ish-ambasadorit të Kosovës në Maqedoninë e Veriut.

Gjergj Dedaj deri në mesditë ka thënë se nuk është kontaktuar nga organet e rendit.

Ndërsa, Policia e Kosovës nuk janë përgjigjur zyrtarisht për veprimet e ndërmarra për këtë rast, megjithatë Televizioni mëson se kanë pranuar denoncimin nga zyra e Presidencës. 

Gjithë kjo situatë është krijuar nga një deklaratë e ish-ambasadorit Dedaj të dhënë në emisionin “Frontal”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat